فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز
فونت زيبا ساز
--------------------

پیغام ورود و خروج

----------------------

ریاضیات علم برتر
Mathmatics ,the best science 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
Online User
پيوندهای روزانه
دانشمندان اسپانیایی با انجام بررسیهایی دریافتند که مسائل ریاضی که با صدای بلند خوانده می شوند آسانتر حل می شوند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه گرانادا در تحقیقات خود نشان دادند که اگر با صدای بلند تکالیف ریاضی دشوار خوانده شوند می توان به راه حل صحیح آنها به روشی ساده تر دست یافت.

برپایه این تحقیقات، فکر کردن با صدای بلند به حل سریعتر مسائل ریاضی کمک می کند.

همچنین این دانشمندان مشاهده کردند که کشیدن اشکال مرتبط با مسائل ریاضی نیز می تواند برای یافتن راه حل درست مفید باشند، چرا که این اشکال در واقع نمادی گرافیکی از مسئله هستند.

این پژوهشگران از گروهی از دانشجویان سال آخر رشته ریاضی خواستند که مسائل ریاضی را در اتاقهای مجزا و به تنهایی حل کنند و درحالی که این دانشجویان مشغول حل مسائل بودند از آنها فیلمبرداری کرده و مشاهده کردند کسانی که با صدای بلند فکر می کردند و یا اشکال مسئله را می کشیدند با سرعت بیشتری به راه حل صحیح می رسیدند.

براساس گزارش آنسا، نتایج این تحقیقات تائید می کند که نمادها نقش مهمی در فکر کردن به ریاضی ایفا می کنند و به بهتر درک مفاهیم ریاضی کمک کرده و با تحریک فکر، آن را برای رسیدن به راه حل مسائل توسعه می دهند.
[ شنبه ۸ آبان ۱۳۸٩ ] [ ۸:٠٤ ‎ب.ظ ] [ یوسف صبحی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

زندگی بافتن یک قالیست. نه همان نقش و نگاری که خودت میخواهی، نقشه را اوست که تعیین کرده. تو در این بین،فقط میبافی. نقشه را خوب ببین. نکند آخر کار،قالی زندگیت را نخرند.... "سهراب سپهری"
IS
امکانات وببیست تمپ


وبلاگ
نیاز پو
Online User