فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز
فونت زيبا ساز
--------------------

پیغام ورود و خروج

----------------------

ریاضیات علم برتر
Mathmatics ,the best science 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان
Online User
پيوندهای روزانه

کودکان بعد از رسیدن به 18 ماهگی می‌توانند اصول پایه ریاضیات را تشخیص دهند.


کودکان بعد از رسیدن به 18 ماهگی می‌تواننداصول پایه ریاضیات را تشخیص دهند.

تیمی از دانشمندان متوجه شدند کودکان در سنین بسیار پائین ترجیح می‌دهند ویدیوهایی را تماشا کنند که در آن‌ها شمارش به شکل درست انجام شده است و از تماشای ویدیوهایی که در آن‌ها اصول پایه ریاضی به درستی رعایت نمی‌شود اجتناب می‌کنند.
قبلا تصور می‌شد کودکان تا 4 سالگی بااصول پایه ریاضی آشنایی پیدا نمی‌کنند، اما این تحقیقات اثبات می‌کند که این اصول در دوران طفولیت و در اولین ماه‌های زندگی انسان در مغز او شکل می‌گیرد.

پروفسور ویرجینیا اسلاتر از دانشگاه کوئین‌لند و همکارانش در این باره گفتند: این یافته‌ها اثبات می‌کند یادگیری درانسان بسیار زودتر از آن‌چه که قبلا تصور می‌شد آغاز می‌شود.در این تحقیقات یک سری از فیلم‌های مختلف برای کودکان کم سن و سال نمایش داده ‌شد که در آن‌ها 6 ماهی وجود داشت. دریکی از این فیلم‌ها یک دست به هر کدام از این ماهی‌ها اشاره کرده و به درستی از یک تا 6 شمارش را انجام می‌داد. اما در فیلم دیگر این دست به طور اشتباه فقط بین 2عدد از این ماهی‌ها حرکت می‌کرد و دوباره کار شمارش صورت می‌گرفت.
در این مطالعات که روی 36 کودک انجام شد، محققان متوجه شدند کودکان 18 ماهه بسیار علاقه دارند ویدیوهایی را که در آن‌هاشمردن با ترتیب درست انجام شده است تماشا کنند. این در حالی است که این علاقه درکودکان 15 ماهه دیده نمی‌شد.

پروفسور اسلاتر در این باره گفت: این نتایج نشان می‌دهد کودکان قوانین شمردن درست را بسیار زودتر از آن‌که حتی اعداد رابه زبان بیاورند و برای بیان آن‌ها تلاش کنند می‌آموزند.

کودکان معمولا بعد از دو سالگی شروع به یادگیری اعداد می‌کنند و مهارت‌های آن‌ها به تدریج در طول چند سال آینده تکمیل می‌شود. اما قبل از آن سن، کودکان بسیاری از الگوهای شمارشی را که توسط والدین یا برادر و خواهرهای بزرگ‌تر انجام می‌شود به دقت تحت نظر قرار می‌دهند و حتی بسیاری از اصول اولیه را نیز از طریق تلویزیون می‌آموزند.

کلمات هم روی مغز کودکان موثر هستندمغز کودکانی که مادرشان با آن‌ها صحبت
می‌کند رشد بهتری دارد.

محققان متوجه شدند حتی قبل از آن‌که یک کودک شروع به صحبت کند، کلمات نقش مهمی در رشد مغزی او بازی می‌کنند. برای یک کودک 3 ماهه کلمات بسیار بیش‌تر از هر صدای دیگر روی قابلیت تفکر کودکان موثر است.

تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه نورث وسترن نشان می‌دهد کودکانی که کلمات را می‌شنوند به راحتی می‌توانندآن‌ها را دسته‌بندی کنند.

پروفسور ساندرا واکسمن یکی از اعضای دپارتمان روانشناسی در این باره گفت: ما متوجه شدیم که قدرت تکلم انسان با توجه اوبه محیط اطرافش ارتقا پیدا می‌کند و بعد از مدتی قدرت دسته‌بندی کلمات در آن‌هاتقویت می‌شود. بعد از مدتی قدرت توجه عمومی کودکان اصلاح می‌شود و قابلیت‌های تکلمی آن‌ها بهبود پیدا می‌کند.

برای بررسی این موضوع محققان مطالعاتی را روی 50 نوزاد زیر 3 ماه انجام داده و گروهی از تصاویر را به همراه کلمات یاصداهای نامفهوم پخش کردند.

گروهی از این کودکان بعد از نمایش یک تصویر یک کلمه خاص ساختگی را برای آن می‌شنیدند و برای گروه دیگر یک سری صدای بوق پخش می‌شد.

این تحقیقات نشان داد کودکان با شنیدن کلمات آن‌ها را در ذهن خود دسته‌بندی می‌کنند و با این کار توانایی‌های خود را دراین زمینه ارتقا می‌بخشند

 

[ دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ٢:٠٢ ‎ب.ظ ] [ یوسف صبحی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

زندگی بافتن یک قالیست. نه همان نقش و نگاری که خودت میخواهی، نقشه را اوست که تعیین کرده. تو در این بین،فقط میبافی. نقشه را خوب ببین. نکند آخر کار،قالی زندگیت را نخرند.... "سهراب سپهری"
IS
امکانات وببیست تمپ


وبلاگ
نیاز پو
Online User